Latviski По русский In English

Ziepju gatavošana


Mājās gatavotas ziepes.

Atceros, pirms kāda laika, uz Ziemassvētku noskaņas stīgām, izdomāju pamēģināt mājas apstākļos uztaisīt pati savas ziepītes- mans personīgais eksperiments. Daudz internetā lasīju par dažādām metodēm, formiņām un izdomāju-pamēģināšu! Tiesa gan, -vienmēr kaut ko gatavojot es vienmēr pielieku klāt savas idejas. Biju izlasījusi internetā, kā gatavot ziepes, bet nekur nebija informācijas- kā iegūt krāsu! Arī īstās formiņas man nebija- tādēļ izlīdzējos ar piparkūku formiņām (diemžēl gatavojot ar tām ziepītes neiznāk tik skaistas kā vēlētos- bet pirmajai reizei, mājas lietošanai savām vajadzībām – gana labas). Bet kā tad gatavot?

Lietas, kuras nepieciešamas lai pagatavotu savas ziepītes:

  • Glicerīns – ziepju masa
  • Trauks, kurā varētu uzkarsēt ziepju masu karstajā peldē
  • Formiņa, kurā var ieliet uzkarsētu ziepju masu
  • Ēteriskās eļļas, kafijas pupiņas, ziedlapiņas, lietas, kas ziepju masai var piešķirt krāsu (piem. – šokolāde, lūpukrāsa, kafija utt.)

Es gatavoju tā – izkarsēju glicerīna gabaliņu karstajā peldē, līdz masa kļuva šķidra šķidra, tad pievienoju klāt ēteriskās eļļiņas un šokolādi, citām ziepēm to pašu – ēterisko eļļiņu (ēterisko eļļiņu klāsts, ko var iegādāties ir diezgan bagāts- līdz ar to var izvēlēties sev sirdij tuvāko aromātu) un pārtikas krāsvielu. Tad visu samaisa, karsē un karsto masu salej ziepju formiņās (manā gadījumā piparkūku formiņās) un vairākas stundas gaida līdz masa sacietē, un tad jau ziepes gatavas lietošanai!

Mājās gatavotas ziepes atšķiras ar to – ka tās ir Tavs roku darbs  un pēc to lietošanas āda ir mīksta un maiga, turklāt brīnumjauki smaržo – pateicoties ziepju dabīgajam sastāvam un ēteriskajām eļļiņām.

Ceru, ka nākamreiz gatavošu, tad būšu jau iegādājusies ziepju formiņas, ražojusi idejas un pamēģināšu ziepītēs ievietot augus, ziedus un ko vien prāts spēj iedomāties, lai arī vizuāli tās būtu tikpat labas, kā to sastāvs! Turklāt vizuāli skaistas lietas der kā lieliska dāvana, un kas var būt labāks par dāvanu, kas gatavota no sirds un ir roku darbs!

Ziepes kādas man sanāca pirmo reizi gatavojot: 


Komentāri (0)  |  2013-08-15 20:49  |  Skatīts: 1118x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ